LV RU
Ventilācijas tīrīšana
Mehānisko ventilācijas sistēmu tīrīšana

Ekspluatācijas laikā gaisa kanālos un ventilācijas sistēmu aprīkojumā notiek putekļu un tauku uzkrāšanās, kas apgrūtina noteikto gaisa parametru uzturēšanu.

Netīrīti ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmu gaisa vadi var radīt ugunsgrēka izcelšanos būvē. Ventilācijas iekārtās un gaisa kanālos uzkrājušies putekļi un tauku nogulsnes ir viegli uzliesmojoši, kā rezultātā ar gaisa plūsmu gaisa kanālos uguns strauji izplatās un veicina ugunsgrēka izcelšanos visā būvē.


Ventilācijas iekārtās un gaisa kanālos uzkrājušies putekļi rada labvēlīgus apstākļus cilvēku veselībai bīstamo baktēriju, sēnīšu un citu mikroorganismu izaugsmei, ja ventilācijas sistēma paredzēta arī gaisa sildīšanai, atdzesēšanai vai mitrināšanai. Ar gaisa plūsmu baktērijas, sēnītes un citi mikroorganismi nonāk būves telpās.

VENTILĀCIJAS SISTĒMU TĪRĪŠANAS METODE

Visefektīvākā ir mehāniskā ventilācijas sistēmu tīrīšana. Ar šo metodi netīrumu un putekļu daļiņas tiek notīrītas no gaisa kanālu virsmas, izmantojot speciālās tīrīšanas mašīnas, elastīgās rotējošās vārpstas (600 līdz 1000 apgriezieni minūtē) ar maināmiem tīrīšanas uzgaļiem, kuru diametrs ir no 100 mm līdz 500mm. Ventilācijas kanālu tīrīšanai tiek izmantoti gan apļveida, gan taisnstūrveida
profili. Ar augstspiediena ventilatoru palīdzību, netīrumu un putekļu daļiņas nonāk filtrācijas blokā. Pēc filtrācijas gaiss nonāk atpakaļ būves telpās. Tīrīšanas iekārtu izvēle un ķīmisko vielu izmantošana (tiek lietotas pie lielām tauku nogulsnēm) ir atkarīga no gaisa kanālu piesārņojuma lieluma un pakāpes.
 

Visā ventilācijas kanālu tīrīšanas procesā tiek veikta video filmēšana, lai atspoguļotu ventilācijas kanālu stāvokli pirms un pēc tīrīšanas.

Pirms un pēc ventilācijas kanālu tīrīšanas tiek veikts gaisa plūsmas ātruma mērījums, lai noteiktu, vai ir izpildītas prasības, kas paredzētas projekta dokumentācijā.